Stromy poskytujú vynikajúci materiál pre tvorbu exkluzívneho nábytku, ktorý je živý, útulný, atraktívny a pritom pevný a veľmi praktický. Dokonca ani rýchly vývoj a technologický pokrok nových materiálov drevu neubrali na popularite.
Drevo kombinuje viacero skvelých vlastností zároveň
Výhody nábytku z prírodného dreva nemožno preceňovať – nie je to len estetická stránka, ale aj veľmi dobré vlastnosti, ktoré z dreva robia dlhé roky používaný stavebný materiál na výrobu unikátnych predmetov do interiéru ako sú napríklad postele z masívu.
3 vlastnosti, pre ktoré by ste mali siahnuť po masívnom nábytku
• Ekológia: počas používania drevo nevytvára škodlivé látky, skôr naopak. Obsahuje prírodné éterické oleje a prírodné živice, ktoré uvoľňuje do okolia a ktoré pozitívne ovplyvňujú telo. Drevo dodá vášmu interiéru špeciálnu živočíšnu a divokú energiu.
• Výborná trvanlivosť: masívny nábytok charakterizuje vysoká trvanlivosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Kvalitne vyhotovený kus nábytku vás môže prežiť. Celkom bežná je výdrž po dobu 50 rokov a vďaka jednoduchým opravám býva oveľa vyššia.
• Komfort: drevo v domácnosti automaticky vytvára príjemný pocit tepla a komfortu. Interiérové prvky z dreva sú ergonomické a berú do úvahy vlastnosti stavby ako takej.
Druhy dreva používané v nábytkárskom priemysle
Poznáme viac ako 40 druhov drevín, ktoré sa dá klasifikovať ako drevo tvrdé a mäkké. Medzi tvrdé drevo patrí dub, buk, jabloň, jaseň, akácia alebo tis. Tieto sa používajú pri trámových konštrukciách a nosných prvkoch, určených na každodenné zaťazenie.
Mäkké druhy sú napríklad čerešňa, borovica, vŕba, jelša, topoľ, osika, jedla alebo jalovec. Z nich môžete získať originálne dekoračné prvky a fasády, teda veci, ktoré nie sú určené na veľké zaťaženie.
Text: PR